Az adventista serdülő osztály

Az adventista serdülő osztály célja a serdülők képzése a keresztény vezetésre, szolgálatra, és a fiatalok képességeinek lehető legjobb fejlesztése. Azokban a gyülekezetekben, ahol egyházi iskolák vannak, az adventista serdülő osztály lelki programja része az iskolai tantervnek, a tanára pedig a serdülő osztály vezetője. Ahol az adventista serdülő osztály az egyházi iskolában működik, minden egyes tanterem (osztály), külön egyesületként él, az alsóbb osztályok diákjai előtagsággal rendelkeznek. A felsőbb általános iskolai osztályok diákjai pedig az adventista serdülő osztály rendes tagjai.

Noha a tanár az egyesület vezetője vagy tanácsadója, a diákok vezessék az egyesület üléseit, amelyet hetente tartanak az első tanítási óra alatt.

A diák-tisztségviselőket az osztály választja a tanár tanácsaival összhangban, ezek a következők lehetnek: diákvezető, a vezető helyettese, jegyző, pénztáros, énekfelelős, zongorista, ill. az osztály döntése alapján egyéb tisztségek. A tisztségviselők általában egy hónapig vagy egy negyedévig szolgálnak, hogy más diákoknak is lehetőséget biztosítsanak a vezetési feladatok gyakorlására és a felelősségvállalásra.

Ahol nincs egyházi iskola, a serdülőket be lehet vonni a gyülekezet ifjúsági programjába, vagy egy külön adventista serdülő osztályt hozhatunk létre számukra. Egyes gyülekezetekben a cserkészcsapat átvette az adventista serdülő osztály helyét, mivel programja ugyanazokat a célkitűzéseket tartalmazza, és még sok más lehetőséget is. Ahol cserkészcsapat és adventista serdülő osztály is létezik, a kettő szorosan működjön együtt, az adventista serdülő osztály vezetője legyen tagja a cserkészcsapat bizottságának (Cserkészvezetők kézikönyve értelmében), a cserkészvezető pedig a serdülő bizottságnak (lásd 138. oldal 12. megjegyzés).

Az adventista serdülő osztály tagjai megtanulják és Isten kegyelméből törekszenek megtartani az Adventista serdülők fogadalmát, törvényét és annak eszméit.