Küldöttek választása az egyházterületi konferenciára

Az egyházterületeken és uniókban minden adminisztratív megbízatás a választóktól ered. A helyi gyülekezetek küldötteket választanak az egyházterületi konferencia üléseire. Ezek a küldöttek rendes meghatalmazást kapnak, hogy az egyházterület tanácskozásain képviseljék gyülekezeteiket. Az egyházterületi konferencia tisztviselőket választ, igazolványokat és megbízóleveleket bocsát ki, alapszabályokat fogad el, illetve változtat meg, ha ez szükségessé válik, és egyéb hivatali ügyeket bonyolít le. Az egyik legfontosabb feladata az egyházterületi bizottság megválasztása, amelynek feladata, hogy a konferenciák közti időszakban a választók érdekében munkálkodjon. Erre a bizottságra száll az egyházterület valamennyi gyülekezetétől kapott hatalom és tekintély.

A küldöttek megválasztása – „[Isten] úgy rendelkezett, hogy kiválasztott emberek küldöttként vegyenek részt a konferenciáinkon. Ezek a személyek kipróbáltak, hűségesek és megbízhatóak legyenek. A küldöttek kiválasztása és a konferencián való részvétel fontos dolog, mert ezeknek az embereknek kell lefektetniük azokat a terveket, amelyeket a munka előrehaladása érdekében követni kell. Ezért olyan küldöttek legyenek, akik jó felfogásúak, akik látják az ok és okozat közti összefüggést" (Testimonies 9. kötet, p. 262.).

Az egyházterület alapszabálya határozza meg, hogy a helyi egyházterületi konferencia ülésére hány tagot küldjön egy-egy gyülekezet. Amikor elérkezik a küldöttek kiválasztásának az ideje, a gyülekezet lelkésze vagy az első felszentelt presbiter a gyülekezet lelkészével együtt, tárja e kérdést a gyülekezet elé. Kijelölhető egy bizottság, amely küldötteket javasol, vagy a gyülekezeti bizottságot kérik fel a jelölésre. A kiválasztás alatt minden politikai jellegű ízt kerülni kell. Kegyességükről és hűségükről ismert férfiakat és nőket kell jelölni, akik részt tudnak venni a konferencián (lásd 54., 59. oldal).

Amikor a kijelölt bizottság vagy a gyülekezeti bizottság elvégezte munkáját, a gyülekezet elé kell tárnia jelentését, amely az egyetértésben jelölt küldöttek nevét tartalmazza. Ezután a gyülekezet szavaz a jelöltekre. Egyetlen gyülekezeti tisztviselő sem lehet tisztségénél fogva, hivatalból küldött. A választás után a gyülekezet jegyzője kitölti az erre a célra készült – Küldöttek megbízólevele – űrlapot, majd elküldi az egyházterületi titkárnak. A kiválasztott küldöttek a gyülekezet képviselői lesznek, akik az egyházterület többi küldöttével együtt egyházterületi tisztviselőket választanak, és egyéb hivatalos egyházterületi ügyekben is eljárnak.

Az uniókonferenciai ülés küldötteit a helyi egyházterületek választják, és nem a gyülekezetek. A Generál Konferenciai Ülés küldötteit a divíziók és az uniók delegálják. E szervezetek szolgálati idejét a vonatkozó alapszabályok határozzák meg.

A küldöttek kötelessége – Az egyházterületi konferenciai ülésszakra és a választásra delegált tag nem csupán az őt megválasztó gyülekezet vagy terület képviselője. A küldöttnek a művet egészként kell tekintenie, szem előtt tartva, hogy felelős a világ minden részén végzendő munkáért. Megengedhetetlen, hogy a gyülekezeti vagy az egyházterületi küldöttek megszervezzék, vagy összebeszéléssel megkíséreljék (pártszerűen tömörülve) befolyásolni a szavazást. Ahogy az is elfogadhatatlan, hogy egy nagy gyülekezet vagy egyházterület küldöttei a konferenciai ülés ügyeinek intézésében elsőbbséget igényeljenek maguknak. Minden küldött legyen kész alávetni magát a Szentlélek irányításának, és személyes meggyőződése szerint szavazzon. Az a gyülekezeti vagy egyházterületi tisztségviselő vagy vezető, aki megpróbál befolyást gyakorolni a küldöttek egy csoportjának szavazatára, megfosztandó tisztségétől.