A személyes missziószolgálatok osztálya

A személyes missziószolgálatok osztálya a gyülekezeti tagokat segédanyagokkal látja el, és kiképzi őket, hogy egyesíteni tudják erőfeszítéseiket a lelkészkarral és a gyülekezet tisztviselőivel a Krisztusban elnyerhető üdvösség evangéliumának végső hirdetésében. Az osztály célja, hogy minden tagot felsorakoztasson az Isten szolgálatában végzett aktív lélekmentő munkára.

Személyes missziószolgálatok bizottsága – A személyes missziószolgálatok bizottsága vezeti a helyi gyülekezet missziós erőfeszítéseit, és a helyi gyülekezeti bizottság irányítása alatt munkálkodik. A bizottság havonta legalább egyszer üljön össze. A testület összetétele a következő: a személyes missziószolgálatok vezetője (a bizottság elnöke), a személyes missziószolgálatok titkára, a gyülekezet lelkésze, egy felszentelt presbiter, a gyülekezet pénztárosa, a tábeaosztály vezetője, a tábeaosztály titkára, az adventista férfiak egyesületének vezetője, érdeklődők koordinátora, egészségügyi szolgálatok vezetője, kommunikációs titkár, szombatiskola-vezető, ifjúsági vezető, a fogyatékossággal élő emberekért végzett szolgálatok koordinátora, gyermekszolgálatok koordinátora, nők szolgálatának vezetője, a társadalmi szolgálatok központjának vezetője vagy a társadalmi szolgálatok vezetője, bibliaiskola koordinátor és egyéb szükségesnek tartott résztvevők. A személyes missziószolgálatok bizottsága szükség szerint albizottságokat jelölhet ki egyes feladatok ellátására. Mindezek az albizottságok beszámolási kötelezettséggel tartoznak a személyes miszsziószolgálatok osztálya felé (lásd 133. oldal 1. megjegyzést).

Személyes missziószolgálatok vezetője – A személyes missziószolgálatok vezetőjét azért választotta meg a gyülekezet, hogy a gyülekezet aktív missziós szolgálatait képzés és iránymutatás tekintetében vezesse, és elnöke legyen a személyes missziószolgálatok bizottságának. Vezetőjének szüksége lehet segítőkre, akik koordinálják majd a Biblia Levelező Iskolát, a bibliaórákat, a traktátot, a nyilvános adománygyűjtést, a kiscsoportos szolgálatokat, gyülekezeti tagok képzését és a lélekmentés egyéb módon való elősegítését. A vezető feladata, hogy havonként egy személyes missziószolgálatokkal foglalkozó istentisztelet keretében és a gyülekezeti testvérgyűlések alkalmával jelentést tárjon elő a teljes gyülekezet missziós tevékenységével kapcsolatban.

Személyes missziószolgálatok titkára – A személyes missziószolgálatok titkárát a gyülekezet választja meg, és a gyülekezet minden osztálya felé képviseli a helyi adventista könyvközpontot. A titkár a személyes missziószolgálatok vezetőjével szoros együttműködésben segít a gyülekezet missziós programjának kidolgozásában (lásd 134. oldal 2. megjegyzés).

Társadalmi szolgálatok/tábeaosztály – A társadalmi szolgálatok/tábeaosztály a gyülekezet missziómunkájának igen fontos része. Az osztály vezetőjét, helyettesét (ha szükséges) és a jegyző-pénztárost a gyülekezet rendszeres tisztviselő-választásain választják. Az osztály ruhát, élelmiszert és más készleteket gyűjt és készít a szegények, nélkülözők és krízishelyzetek károsultjai számára. Ez a szervezet szorosan együttműködik a gyülekezet diakónusaival és diakónusnőivel. Az osztály feladata azonban több, mint anyagi segítségnyújtás. Ide tartozik a felnőttek nevelése, a látogatások, az otthon kialakításában való segítés, a betegápolás, tanácsadás és egyéb szolgálatok. A gyülekezet misszióosztályának elsőrendű felelőssége ez a munka.

Társadalmi szolgálatok központja – Ahol az egyház központot tart fenn a társadalmi szolgálatok számára, annak irányító testülete a személyes missziószolgálatok bizottsága legyen. A központ igazgatóját a személyes missziószolgálatok bizottsága nevezi ki, aki így a bizottság tagjává is válik (lásd 134. oldal 4. megjegyzés).

Az adventista férfiak – az adventista férfiak csoportja egy másik alcsoportja a személyes missziószolgálatok osztályának (lásd 134. oldal 3. megjegyzés).

A fogyatékkal élőkért végzett szolgálat – A szolgálat által a helyi gyülekezet misszióbizottsága különleges figyelemben részesíti a fogyatékkal élő tagokat és nem tagokat. Programokat szervez a fogyatékkal élőknek szóló bizonyságtevésre; javaslatokat tesz a gyülekezeti bizottságnak arra vonatkozóan, hogy a gyülekezet berendezéseit tegyék könnyebben megközelíthetővé a fogyatékkal élők számára; segíti a gyülekezetet a fogyatékkal élők szállításának megoldásában; tanácsolja az osztályok és a gyülekezet vezetőségét, hogy vonják be, amennyire lehet az olyan tagokat a szolgálatba, akik ilyen problémákkal élnek.

Fogyatékkal élőkért végzett szolgálat koordinátora kapcsolatot tart az olyan szervezetekkel, amelyek a fogyatékkal élők támogatását szolgálják, mint pl. Vakok Egyesülete, és elősegíti annak programjait a helyi gyülekezetben.

A bibliaiskola koordinátora – A bibliaiskola koordinátorát azért választja meg a gyülekezet, hogy megszervezze és koordinálja a gyülekezet bibliaiskolán keresztüli misszióját a társadalom felé. A bibliaiskola koordinátora szorosan működjön együtt a gyülekezet lelkészével, az érdeklődők koordinátorával és a személyes missziószolgálatok vezetőjével (lásd 135. oldal 5. megjegyzés).